بازدید جمعی از مدیران مؤسسه فرهنگی و هنری خراسان از گروه کارخانجات مقصود

دیدگاه‌ها برای بازدید جمعی از مدیران مؤسسه فرهنگی و هنری خراسان از گروه کارخانجات مقصود بسته هستند

روزنامه «خراسان» از جهات مختلف دارای اهمیت و درخور توجه است. کهن‌ترین روزنامه محلی ایران، چهارمین روزنامه کهن در سراسر ایران، پرتیراژترین نشریه شرق کشور و سومین روزنامه پرتیراژ ایران، بخشی از موارد قابل توجه در این‌زمینه است. در رتبه‌بندی روزنامه‌های ایران بر پایه عملکردشان در سال ۱۳۹۴ توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ خراسان با 80 امتیاز، رتبه‌ی چهارم را در بین بیشمار روزنامه‌های آن‌روز کسب نمود.

رویکرد اصلی این‌روزنامه، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و خبری است و وابسته به هیچ جناح سیاسی نمی‌باشد. در حال حاضر، صاحب‌امتیاز آن، مؤسسه فرهنگی و هنری خراسان است. آقای زحمتکش، معاون این‌مؤسسه و مدیریت سازمان مشاوره و تبلیغات خراسان (سمت)، به‌همراه جمعی از مدیران و خبرنگار این‌مؤسسه، ضمن حضور در گروه کارخانجات مقصود، در تاریخ 03/02/98 و در سالی که به نام «رونق تولید» نام‌گذاری شده است، ضمن شناخت بیشتر با مجموعه‌ای فاخر از توانمندی‌های تولید داخلی، با مشکلات اساسی تولیدکنندگان آشنا گردید و پس از مصاحبه با ریاست هیأت‌مدیره گروه، اقدام به چاپ آن در صفحه اقتصادی این روزنامه وزین در تاریخ 20/02/98 نمودند که متن مصاحبه در صفحات آتی تقدیم خواهد شد.

از نکات قابل توجه در نشست مهمانان با ریاست هیأت‌مدیره که پس از بازدیدی جامع از شرکت‌های گروه برگزار شد، نگاه کاملا اقتصادی به تحولات و طرح‌های استان توسط آقای زحمتکش بود. ایشان با اشاره به راه‌اندازی پروژه فولاد در استان، علی‌رغم توجیه‌ناپذیربودن آن به دلیل سرمایه بسیار زیاد راه‌اندازی و مصرف بالای آب مورد نیاز، اشتغال‌زایی این‌پروژه را نسبت به سرمایه اولیه، بسیار محدود و غیر منطقی خواند.

ایشان همچنین با اشاره به روز کار و کارگر، افزود: این روز، روزی پارادوکسیکال است که در آن صرفا به کارگر توجه می‌گردد. فعالیت کارگر در نتیجه‌ی وجود «کار» بوده و کسی که «کار» را ایجاد می‌کند از ارزش والایی برخوردار است. وی بی‌توجهی به کارآفرینان در کشور را قابل تأسف دانست و گفت: ما اهالی رسانه بارها در حمایت از تولید و ضرورت رفع موانع آن قلم زده و مطلب نوشته‌ایم، اما وقتی در جایی مثل گروه کارخانجات مقصود حاضر شده و از نزدیک با تولید واقعی آشنا می‌شویم، دانسته‌ها و تصورات قبلی ما از تولید، حکایت فیل در تاریکی (در دفتر سوم مثنوی مولوی) را در ذهن تداعی می‌نماید. اکنون چراغی جدید در ذهن ما روشن شده و مفهوم کامل کارآفرینی را فهمیدیم.

مدیر سازمان سمت خراسان ضمن آرزوی طول عمر توأم با موفقیت روزافزون برای همه کارآفرینان، به‌ویژه آقای ایمانی گفت: قطعا عنایات الهی، حامی این کارآفرینی بوده که توانسته است ربع قرن، تولید و اشتغال را توسعه داده و گروهی بیش از 10 هزار نفر را (به‌صورت مستقیم و غیر مستقیم) اداره نماید.

در حال حاضر امکان ثبت نظر وجود ندارد

بازگشت به صفحه قبل