بازدید معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

ثبت نظر

در روزهای نخستین بهار و در شروع سالی که به نام «رونق تولید» نامگذاری شده است، مقصود، میزبان یکی از معاونین وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود. مهندس نصرالله بازوند که در دوره وزارت ربیعی به سمت معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب شده و با تغییر وزیر نیز به فعالیت خود ادامه می‌دهد، در روز جمعه مورخ 09/01/98 در گروه کارخانجات مقصود حضور یافته و از نزدیک، آخرین محصولات و خطوط تولید مقصود را بازدید نمود.

در این بازدید که با حضور مهندس سنجری، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی برگزار شد، بازوند توسعه فعالیت‌ها و تنوع محصولات در این گروه را حاصل مدیریت صحیح بخش خصوصی بر فعالیت‌های صنعتی خواند و افزود: اینجانب برای سومین بار است که از این مجموعه صنعتی بازدید می‌نمایم و نسبت به آخرین بازدید خود در سال 1386، پیشرفت‌های بسیار قابل توجه و حائز اهمیتی را مشاهده نمودم.

در پایان بازدید و در جلسه‌ای با حضور ریاست هیأت‌مدیره گروه مقصود، آخرین مشکلات و موانع بر سر راه تولید ملی و راه‌های تحقق شعار سال 1398 که با تدبیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب «رونق ملی» نامیده شده است، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

معاون وزیر، ضمن ابراز خرسندی و افتخار از داشتن مجموعه‌ای وطنی و توانمند همچون مقصود در کشور، گفت: باید چنین خلاقیت و نوآوری‌هایی در تولید محصولات فاخر داخلی را، که حاصل زحمات زیاد و تفکری عمیق است، با تبلیغات مناسب به مردم ایران معرفی نمود و شایسته است صدا و سیمای ج.ا.ایران از ظرفیت‌های این رسانه برای معرفی تولید داخلی و رونق آن به شکل مناسب‌تری استفاده نماید.
نصرالله بازوند همچنین گفت: متاسفانه در حال حاضر، سبک مدیریت و صدور بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها در حوزه‌ی صنعت و تولید به‌گونه‌ای است که عده‌ای با داشتن اطلاعاتی کمتر از تولیدکنندگان و کارآفرینان، برخی مناصب دولتی را اشغال نموده و بدون دریافت نظرات کارشناسی متخصصین و فعالین خبره که در خط مقدم تولید هستند، اقدام به صدور بخشنامه و دستورالعمل می‌نمایند و غالب این بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها به‌سان سال 1397 تولیدکنندگان و صادرکنندگان را با چالش‌های جدی روبرو می‌نماید.

در این دیدار، ریاست هیأت‌مدیره گروه کارخانجات مقصود نیز ضمن قدردانی از مهندس بازوند به‌دلیل اختصاص وقت خویش در یک روز تعطیل برای بازدید از گروه مقصود، این حضور را موجب دلگرمی مدیران و کارکنان دانست و افزود: یک بنگاه تولیدی اقتصادی برای رعایت اصل «بقاء سازمانی» باید یک برنامه‌ی مدون 30ساله داشته باشد تا بتواند فعالیت‌های خویش را متناسب با این برنامه تنظیم نموده و پیش ببرد وگرنه از چرخه فعالیت خارج خواهد شد.
آقای ایمانی ضمن تشریح کلی فعالیت‌های گذشته، فعلی و ادامه روند توسعه‌ای آن‌ها در گروه گفت: مدیریت در بخش های مختلف کشور دارای نرخ ریسک متفاوتی بوده و قطعا نرخ ریسک در مدیران وزارت‌خانه‌هایی مانند صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی یا امور اقتصادی و دارایی باید به‌مراتب بالاتر از سایر مدیران دولتی باشد و در حال حاضر چنین‌چیزی کمتر مشاهده می‌شود.
آقای ایمانی که بارها عنوان «کارآفرین برتر» را کسب نموده است، ضمن ارائه توضیحاتی درخصوص توسعه اشتغال در گروه کارخانجات مقصود طی سال گذشته و برنامه‌های این گروه برای افزایش اشتغال در سال 98 متناسب با توسعه فعالیت‌ها گفت: توجه دقیق به نام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مبیّن این مطلب است که پیش‌نیاز رفاه اجتماعی، وجود کار است و تا «کار»ی ایجاد نگردد، قطعا رفاه اجتماعی نیز به‌وجود نخواهد آمد. ولی متاسفانه امروزه شاهد آن هستیم که بدون توجه به موانع کارآفرینی و مشکلات کارآفرینان، صرفا به اخذ مبالغ تامین اجتماعی، بدون ارائه خدمات مطلوب و متناسب با هزینه‌های دریافتی، پرداخته می‌شود و بدتر از آن، پرداخت مقرری بیمه بیکاری، جای توجه به ایجاد شغل را گرفته است.

رئیس هیأت‌مدیره گروه کارخانجات مقصود، «مدیربودن» به مفهوم واقعی کلمه در مدیران بخش‌های مختلف دولتی را لازمه‌ی رونق در تولید دانست و اظهار امیدواری کرد که در سال 98 این ویژگی، جای «مطیع‌بودن» در برخی افراد را گرفته و باعث رونق تولید گردد.

در پایان این جلسه، آقای ایمانی در پاسخ به سؤال یکی از افراد هیأت همراه معاون وزیر، با این موضوع که علت موفقیت خویش را در ایجاد و توسعه فعالیت‌های ارزشمند تولیدی و توسعه‌ی بیش از 1200درصدی اشتغال نسبت به شروع فعالیت در چه می‌دانید، گفت: متعهدبودن به وظیفه ملی و متعاقب آن ایجاد تعهدهای جدید را می‌توان دلیل اصلی این‌موضوع بیان نمود و بدیهی است که در تحقق صحیح آن، استفاده از دانش و تخصص لازم و بروز در انتخاب تکنولوژی و ماشین‌آلات، فرآیندهای تولید، تحقیق و توسعه بازار، بازارگردانی و تحلیل رقبای داخلی و خارجی با داشتن نگاه درازمدت و مسؤولانه، اجتناب‌ناپذیر می‌باشد. در این‌خصوص، راه‌اندازی خط تولید ظروف شیشه‌ای اوپال در کشور و خاورمیانه برای اولین‌بار و درحالی‌که این تکنولوژی صرفا در اختیار چند کشور انگشت‌شمار مانند آمریکا، فرانسه و ایتالیا بود، شاهد مطلوبی بر این مدعاست.

برچسب ها :   چینی مقصود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

1 × سه =

بازگشت به صفحه قبل