ایده خلاقانه اعطاء کارت «صنعت – سلامت» به کارآفرینان بزرگ استان

ثبت نظر

يکي از مقدس‌ترين واژه‌هايي که در تمامی ادیان و مذاهب و به‌عبارت صحیح‌تر در تمامی متون و جوامع انساني مورد توجه قرار گرفته است، کلمه «کار» مي‌باشد. نظام آفرینش بر «کار» استوار است و بقای زندگی انسان و اجتماع به «کار» وابسته است. کار، هم بر سلامت جسم انسان اثرگذار است و هم بر سلامت روح او.

واژه‌ی «کار» به فعالیتی نسبتاً دائمی که به تولید کالا یا خدمات می‌انجامد و به آن دستمزدی تعلق می‌گیرد، اطلاق می‌گردد. کار با این تعریف دارای سه خصوصیت است. نخست این که باید مبتنی بر فعالیت فکری و بدنی باشد. دوم این‌که از طریق کار، کالایی تولید شود و یا خدمتی عرضه گردد و سومین خصوصیت، لزوم پرداخت دستمزد در قبال انجام کار است.

«سلامت جسم» و «آرامش روح و روان» دو نتیجه‌ای است که از وجود «کار» حاصل می‌گردد. حضرت علی(ع) فرموده است: «مَن يَعمَلْ يَزدَدْ قُوَّةً، مَن يُقَصِّرْ في العَمَلِ يَزدَدْ فَترَةً»- هر کس کار کند نیرومندتر می‌شود و هر که در کارکردن کوتاهی نماید، سستی او افزایش می‌یابد.

استاد علامه مرتضی مطهری تمرکز خیال را موجب انضباط فکری و توفیق‌های ناشی از آن می‌داند که در واقع ناشی از کار و کنده شدن از افکار پراکنده و بیهوده است. انسان همواره در پی به‌دست‌آوردن آرامش و آسایش در زندگی خویش است. وی می‌نویسد:«وقتی که انسان یک کار و یک شغل دارد، آن کار و شغل، او را به سوی خود می‌کشد و جذب می‌کند و به او مجال برای فکر و خیال باطل نمی‌دهد.»

با این مقدمه پی می‌بریم که افراد کارآفرین، انسان‌هایی بزرگ و قابل احترام بوده و حق سترگی بر گردن جامعه و فقرزدائی از آن، همچنین کاهش اضطراب و وقوع جرم در اجتماع دارند. افرادی که به تعبیر رهبر معظم انقلاب در سخنرانی ابتدای سال‌جاری «پول داشتند، امکانات داشتند، می‌توانستند این پول را بگذارند در بانک و از منافعش سالها بی‌دردسر استفاده کنند، [امّا] این کار را نکردند، [بلکه] پول را بردند در مسئله‌ی تولید و گفتند می‌خواهیم کشور پیش برود. اینها پیش خدا اجر دارند، این‌کسانی که این‌جور عمل می‌کنند، پیش خدای متعال اجر دارند.»

زمینه‌های ایجاد «کار»، که اهمیت آن در سطور قبل مشخص شد، را کارآفرینان فراهم می‌سازند. تغییرات اصلاحی که این‌افراد ارائه می‌دهند منجر به تحقق شرایط مساعد اشتغال‌زایی گشته و این‌امر، تأثیر بسزایی بر روند رشد اقتصادی می‌گذارد.

تکریم افراد کارآفرین و بزرگداشت مقام رفیع آن‌ها، با نگاه صحیح به تعهد ارزشمندی که این افراد برای خویش ایجاد نموده و در هر شرایطی به آن پایبند می‌باشند، کاری بسیار ضروری و منطبق با تعالیم الهی و ارزش‌های انسانی است. یک کارآفرین، مادامی‌که در این جایگاه به فعالیت می‌پردازد، در حال اطاعت از پروردگار بوده و خویشتن و کارکنان کسب و کار ایجادشده را از منّت سایرین حفظ می‌نماید.

با این هدف، یعنی تکریم کارآفرینان، که به‌حق، خیّرین حقیقی این روزگار به حساب می‌آیند، پیرو ایده‌ای نوآورانه توسط آقای دکتر شرکاء، از کارشناسان پیشکسوت صنعت خراسان‌رضوی و مشاور عالی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان و به همت ریاست و مدیریت بیمارستان طالقانی مشهد و شورای مشارکت‌های خیّرین این بیمارستان، «کارت صنعت – سلامت» برای کارآفرینان بزرگ استان صادر گردیده و تقدیم این افراد می‌گردد. آقای دکتر شرکاء که عضو هیأت‌رئیسه کمیسیون صنایع خانه صنعت و معدن ایران نیز می‌باشد، بر این باور است که خدمات مختلف در حوزه‌ درمانی، فرهنگی، بانکی و … به افراد کارآفرین باید در سطحی مطلوب و متناسب با ارزش این افراد و با افتخار تمام ارائه گردد. این افراد باید به‌محض ارائه‌ی کارت «صنعت – سلامت» بتوانند بهترین خدمات درمانی و مراقبت‌های پزشکی را در تمامی مراکز دریافت نموده و بدون لحظه‌ای انتظار به دستورات این افراد رسیدگی گردد، چرا که سلامتی و وقت این افراد برای جامعه بسیار گران‌بهاست و طی مذاکراتی که با دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این‌خصوص داشته‌ایم بزودی این‌موضوع محقق خواهد شد و ان‌شاالله هرچه زودتر شاهد راه‌اندازی کلینیک سیار، ویژه چکاپ سلامتی کارآفرینان و بزرگان صنعت در دفتر کار این افراد باشیم.

در تاریخ 17/01/98 با حضور آقای دکتر وجدانی، رئیس بیمارستان طالقانی، و تعدادی از مدیران و خیرین در گروه کارخانجات مقصود، کارتی که به نام آقای ایمانی، رئیس هیأت‌مدیره گروه کارخانجات مقصود صادر شده بود، تقدیم این کارآفرین و پیشکسوت صنعت و تولید استان گردید.

«گروه کارخانجات مقصود» آرزوی طول‌عمر توأم با موفقیت و بهروزی تمامی کارآفرینان کشور را داشته و خیر این عزیزان را از خیّر محض، مسألت می‌نماید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

18 − 1 =

بازگشت به صفحه قبل