بازدید بازرس مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران

ثبت نظر

بازرس ویژه‌ی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ضمن حضور در گروه کارخانجات مقصود و بازدید از خطوط تولیدی این گروه، با محصولات متنوع مقصود آشنا گردید. آقای قبادی، نظم موجود در فرایندهای مختلف تولید در شرکت‌های زیرمجموعه را ناشی از مدیریت صحیح بخش خصوصی در موضوع تولید داخلی دانست و افزود: بالاخره باید روزی مدیران کشور به این مطلب مهم توجه کنند که رونق تولید و توسعه اشتغال، بدون توجه به نظرات کارآفرینان محقق نخواهد شد.

در ادامه این بازدید و در جلسه‌ای با حضور ریاست هیأت مدیره گروه، مشکلات صنایع و تولیدکنندگان مستقر در شهرک‌های صنعتی به‌ویژه شهرک صنعتی توس مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

در این جلسه آقای ایمانی ضمن مغتنم‌شمردن حضور آقای قبادی در گروه مقصود در سالی که توسط رهبر معظم انقلاب به سال «رونق تولید» نام‌گذاری شده است، گفت: توجه به فرمایش معظم‌له و تلاش در جهت تحقق منویات ایشان، نیاز به کار خارق‌العاده‌ای نداشته و می‌توان با هوشمندی مدیران دولتی از طریق استفاده از نظرات پیشکسوتان تولید و صنعت در بخش خصوصی، به این‌مهم نائل آمد.

رئیس هیأت مدیره مقصود، با ذکر یک مثال، عملکرد فعلی برخی از مدیران دولتی در صدور دستورالعمل‌های مربوط به بخش خصوصی و تولید را به فردی تشبیه نمود که در دفتر کار خویش و در دمای رفاه نشسته و برای نوشیدن آب گوارا، بدون هیچ زحمتی، بطری آب سرد را از یخچال برداشته و  می‌نوشد، ولی برای سایر تشنگان، بخشنامه صادر می‌نماید که باید بدون هرگونه ابزار و با دست خالی، زمین کویر را حفر کرده و به چاه آب برسند. بدیهی است با چنین دیدگاهی، تولید رونق نخواهد یافت و برای حل مشکلات تولید داخلی، تا بخش دولتی، خویش را چابک و مهیا ننموده و به بخش خصوصی نزدیک نشود، بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های مؤثری صادر و ابلاغ نخواهد کرد.

آقای ایمانی ضمن تأکید بر این نکته که بهبود وضع تولید داخلی و حفظ و توسعه اشتغال، نیاز به اطمینان مسئولان کشور به کارآفرینان دارد، گفت: همان‌گونه که کارآفرینان، به مدیران و مسئولان دولتی اعتماد نموده و سرمایه‌ی خویش را در این‌کشور به‌کار گرفته و در قالب صنایع مختلف، به مردم و این سرزمین خدمت می‌نمایند، لازم است در مقابل، مسئولان نیز به این افراد اعتماد نموده و با روش‌هایی ساده و سهل، تولید را رونق دهند.

رئیس هیأت مدیره گروه کارخانجات مقصود که در سال‌های 95 و 96 به‌عنوان صادرکننده نمونه انتخاب گردیده است، استفاده از ظرفیت‌های رایزنان بازرگانی و اقتصادی ایران در کشورهای مختلف و توسعه‌ی دیپلماسی اقتصادی را در رونق تولیدِ صادرات‌محور، بسیار ضروری دانست.

وی که بارها به‌عنوان «کارآفرین برتر» مورد تقدیر قرار گرفته است، پیشنهاد داد؛ با صدور یک کارت شناسایی ساده برای آن‌دسته از کارآفرینان بزرگی که تولید و اشتغال را حفظ نموده‌اند، می‌توان جلو بسیاری از مشکلاتی که باعث تعطیلی کارخانجات شده است را گرفت. مشکلاتی مانند ثبت سفارش، ترخیص مواد اولیه، پیمان سپاری ارزی و … که در سال 97 آسیب‌های زیادی به تولید ایرانی وارد نمود.

آقای قبادی نیز ضمن قدردانی از آقای ایمانی بابت کسب و کار فاخری که در گروه مقصود ایجاد نموده است و آرزوی طول عمر توأم با موفقیت برای تمامی کارآفرینان به‌ویژه جناب ایمانی گفت: تا زمانی که مفهوم «کارآفرینی» در کشور و به‌ویژه در نظر مسئولان، مقدس شمرده نشود و به نظرات کارآفرینان به‌طور واقعی (و نه شعاری) توجه نگردد، مشکلات تولید و اشتغال مرتفع نشده و تولید داخلی رونق نخواهد یافت.

برچسب ها :   چینی مقصود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

7 + 19 =

بازگشت به صفحه قبل