درباره شرکت

در راستای تکمیل سبد خانواده و تنوع بخشی به ظروف غذاخوری در کشور و پس از بررسی های بسیار در مهرماه سال 1380 شرکت سپیده جام توس بمنظور تولید ظروف شیشه ای اپال و بوروسیلیکاتی (از نوع پیرکس فرانسه) به شماره ثبت 16741 در اداره ثبت شرکت های مشهد به ثبت رسید .
در بررسی های همه جانبه برای تأمین ماشین آلات خطوط تولیدی این کارخانجات ، 4 کشور اروپای غربی شامل آلمان ، پرتغال ، ایتالیا و فرانسه انتخاب و طی مذاکرات مفصل قرارداد ساخت ماشین آلات مربوطه برای تولید 12000 تن اپال و 10500 تن ظروف بوروسیلیکاتی درسال به امضا رسید . در فرصت زمانی برای ساخت ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز خطوط تولیدی ، ساختمان ها، سازه ها، و فوندانسیون ماشین آلات نیز در محل کارخانجات آماده شد که پس از ساخت و تکمیل ماشین آلات و حمل به محل استقرار آنها ، با نصب و راه اندازی آزمایشی خطوط سرانجام کارخانه تولید ظروف شیشه ای نسوز بوروسیلیکاتی با برند ایرانی IREX در آبانماه سال 1385 با اخذ پروانه بهره برداری از سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان خراسان رضوی برای اولین بار در ایران و منطقه به تولید انبوه رسید و محصولات متنوع آن به بازار عرضه گشت .
با توجه به حضور محصولات پیرکس شرکت آرک فرانسه در بازار ایران و در رقابتی تنگاتنگ با این محصولات وارداتی به دلیل برخورداری آیرکس تولیدی این کارخانه از کیفیتی خوب و قابل قبول از نظر استاندارد جهانی و در تلاشی پیگیر سرانجام محصولات مشابه خارجی جای خودرا به رقیب ایرانی داده و این محصولات توانستند بطور کامل در خانه های ایرانیان و حتی کشور های منطقه ورود و حضور پیدا نمایند .
در تیرماه سال 1386 کارخانه تولید ظروف شیشه ای نشکن اوپال اولین کارخانه از این نوع بود که در منطقه به تولید می رسید و محصولات این کارخانه با برند IROPAL نیز در رقابتی بسیار فشرده با محصولات مشابه خارجی توانست جای خودرا در خانه های ایرانیان با طرح های متنوع و زیبا پیدا نماید.
این محصولات علاوه بر اینکه از نظر کیفیت و خواص فیزیکی و مکانیکی در شرایط بسیار خوبی قراردارند ، طبق استانداردهای جهانی ، قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی خود به ویژه آرکوپال فرانسه می باشد .
این محصولات هم اکنون با طرح های جذاب بدنه خود که ناشی از هنر طراحان خلاق و مبتکر واحد طراحی کارخانه قالبسازی «آذین قالب جام» می باشد به عنوان یک مزیت عمده به شمار رفته و نه تنها یکه تاز میدان رقابت ها در بازار داخل می باشد بلکه توانسته است در بازار های منطقه نیز نفوذ کرده و حضوری چشمگیر از محصولات این شرکت را در آن بازار ها به نمایش بگذارد . ظروف اپال تولیدی این شرکت با بیش از 6000 طرح در مقایسه با تعداد اندک طرح های سایر رقبا از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد و هم از اینروست که تاکنون بیش از 130 برند مختلف را خلق و به بازار داخل و خارج عرضه نموده است
از آنجائیکه این ظروف علاوه بر زیبائی فانتزی ، سبکی ،دارای قابلیت استفاده درآوِن ، مایکرو فر ، ماشین ظرفشوئی و مقاوم در مقابل ضربات مکانیکی می باشند، از نظر بهداشت غذائی نیز مورد تأیید سازمان های بهداشت جهانی و از جمله معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ایران می باشد .
با توجه به طرح توسعه عظیمی که این شرکت برای افزایش تولید این ظروف تا 3 برابر ظرفیت فعلی در محل اجرای این کارخانجات بمورد اجرا گذاشت هم اکنون این مجموعه بزرگترین تولید کننده این محصولات در جهان محسوب می گردد .
شایان ذکر است که حدود 80 درصد کوره ها ، ماشین آلات و تجهیزات این طرح توسعه توسط مهندسین و پرسنل فنی این شرکت که غالب آنها از کارگران نمونه ملی می باشند طراحی و در محل کارخانجات ساخته و بدون استفاده از کارشناسان خارجی نصب ، راه اندازی و به بهره برداری رسیده است .